Zapraszamy młodzież do udziału w projekcie „Podkarpackie Rozmowy: Czas na Głos Młodego Pokolenia!”
Projekt „Podkarpackie Rozmowy: Czas na Głos Młodego Pokolenia!” jest inicjatywą skierowaną do młodzieży w wieku 15-30 lat z województwa podkarpackiego mającą na celu wyposażenie młodych ludzi w narzędzia i wiedzę, które pozwolą im skutecznie wpływać na otaczającą ich rzeczywistość, a także budowanie przestrzeni dla ich głosu w ważnych dla regionu dyskusjach.
Projekt ma na celu nie tylko wzrost świadomości młodych ludzi na temat mechanizmów demokracji i partycypacji obywatelskiej, ale również rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, krytycznego myślenia oraz pracy zespołowej.
Projekt „Podkarpackie Rozmowy: Czas na Głos Młodego Pokolenia!” powstał z potrzeby aktywizacji i zaangażowania młodzieży z województwa podkarpackiego w życie publiczne i społeczne. Jego głównym celem jest wyposażenie młodych ludzi w narzędzia i wiedzę, które pozwolą im skutecznie wpływać na otaczającą ich rzeczywistość, a także budowanie przestrzeni dla ich głosu w ważnych dla regionu dyskusjach. Projekt ma na celu nie tylko wzrost świadomości młodych ludzi na temat mechanizmów demokracji i partycypacji obywatelskiej, ale również rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, krytycznego myślenia oraz pracy zespołowej. Poprzez zjazdy formacyjne, mentoring, uczestnictwo w debatach oraz stworzenie i prezentację postulatów uczestnicy otrzymają realny wpływ na kształt lokalnej społeczności i polityki. Realizacja projektu to realna szansa na to, aby młode pokolenie mogło aktywnie uczestniczyć w życiu obywatelskim, wprowadzając świeże idee i energię do debaty publicznej.
Oferta projektu
- 5 weekendowych zjazdów,
- 10 debat,
- program mentoringowy
- 4 konferencje
Uczestnicy zostaną zaproszeni na cztery trzydniowe zjazdy formacyjne mające na celu przygotowanie młodzieży do partycypacji w życiu publicznym i obywatelskim. Każdy zjazd łączy teorię z praktyką poprzez spotkania z ekspertami, decydentami, przedstawicielami NGO i przedsiębiorcami inspirującymi do działania na rzecz regionu.
W trakcie trwania projektu zostaną przeprowadzone wywiady z uczestnikami na temat zaangażowania młodych ludzi w życie publiczne i procesy demokratyczne. Kolejnym etapem będzie organizacja dziesięciu debat na tematy ważne z punktu widzenia młodzieży. Debaty zostaną zorganizowane w różnych miejscowościach Podkarpacia. Projekt ma charakter włączający, to znaczy, że jesteśmy otwarci na osoby wykluczone geograficznie, ekonomicznie, czy też osoby z niepełnosprawnościami.
Udział w projekcie, co do zasady jest nieodpłatny. Na podstawie zebranych ankiet zostaną sformułowane postulaty, które będą miały szansę na realny wpływ na lokalną politykę i społeczność. Zostaną one zaprezentowane w czterech największych miastach województwa tj. Rzeszowie, Krośnie, Tarnobrzegu i Przemyślu.
Poszukujemy osób aktywnych społecznie, zaangażowanych w sprawy swojego regionu, które chcą wpływać na jego rozwój i przyszłość, zainteresowanych tematami demokracji, partycypacji obywatelskiej oraz rozwoju społecznego. Szukamy osób, które chcą dzielić się swoimi pomysłami, uczestniczyć w debatach, warsztatach oraz współpracować w zespołach, by podejmować działania na rzecz swojego regionu.
Rekrutacja uczestników trwa do 31.03.2025r.
W ramach projektu „Podkarpackie Rozmowy: Czas na Głos Młodego Pokolenia!” wszystkie zebrane materiały, w tym wyniki debat, warsztatów oraz rekomendacje ekspertów, zostaną udostępnione władzom samorządowym. Informacje uzyskane podczas debat i zjazdów formacyjnych pomogą w tworzeniu działań odpowiadających rzeczywistym potrzebom młodych mieszkańców. Uczestnictwo w organizowanych wydarzeniach umożliwi uzyskanie cennych analiz i rekomendacji od ekspertów, co może ułatwić wdrażanie rozwiązań odpowiadających na aktualne potrzeby młodzieży.
W przypadku jakichkolwiek pytań lub potrzeby jakichkolwiek informacji, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 694 919 498 lub pod adresem e-mail: kontakt@fmo.com.pl lub m.zawada@fmo.com.pl.
Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.
- SOŁECTWA
- PROJEKTY, INWESTYCJE, REMONTY
- Projekty dofinansowane z Unii Europejskiej
- Projekty ze środków krajowych
- Projekty realizowane przy wsparciu gminy
- Inwestycje z środków krajowych
- Inwestycje z budżetu gminy
- Fundusz Dróg Samorządowych
- Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
- "Cyfrowa Gmina" w Urzędzie Gminy Bukowsko
- „Granty PPGR” Cyfrowa Gmina -Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym
- Cyberbezpieczny Samorząd
- WaterWise Interreg Polska -Ukraina
- PRZETARGI
- JEDNOSTKI GMINNE
- ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
- TRANSMISJE OBRAD RADY GMINY
- KWARTALNIK GAZETA GMINY
- GMINNY PORTAL MAPOWY
- DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI










