Program Powszechnej Edukacji Dwujęzycznej "Bilingual Future" w przedszkolach gminy Bukowsko
W przedszkolach z Gminy Bukowsko rozpoczynamy realizację Programu Powszechnej Edukacji Dwujęzycznej "Bilingual Future".
To projekt, który już od ponad dekady skutecznie podnosi jakość kształcenia języka angielskiego wśród najmłodszych. Z kursów Baby Beetles oraz Tom and Keri korzystają już dzieci z ponad trzech tysięcy placówek w całym kraju. Dwujęzyczność zamierzona to nie tylko kontekstowe nabywanie drugiego języka na tych samych zasadach co języka ojczystego, ale także zwiększanie potencjału ogólnorozwojowego dzieci.
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszym świecie wymogiem. Dotychczasowe sposoby jego nabywania wiązały się ze żmudnym, kosztownym i często mało efektywnym procesem, w którym ten drugi język pozostawał ciągle „obcym". Założeniem pedagogów, naukowców, ale także rodziców tworzących Program Powszechnej Edukacji Dwujęzycznej było stworzenie systemu bazującego na fakcie, iż w pierwszych latach życia dziecka zachodzą wszystkie najważniejsze procesy akwizycji językowej, a nasze pociechy w niebywały i nieosiągalny dla nas dorosłych sposób, przyswajają języki jakimi je otoczymy.
Wykorzystajmy zatem potencjał lingwistyczny drzemiący w naszych dzieciach i obdarujmy je możliwością przyswojenia języka angielskiego w sposób możliwie zbliżony do naturalnego. Gdybyśmy sami zaczęli jego naukę odpowiednio wcześnie, łatwo zauważylibyśmy pełnię korzyści płynących z dwujęzyczności zamierzonej zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym. Cel jest prosty - nie pozwólmy, aby język angielski stał się dla naszych dzieci językiem "obcym", jest on wszakże kluczem, który otworzy im wiele drzwi.
Poprzez gry, zabawy i przede wszystkim codzienny kontakt z językiem, umożliwimy naszym dzieciom lepsze wykorzystanie ich potencjału i ułatwimy im naukę tego i kolejnych języków na dalszych etapach edukacji oraz skrócimy drogę do czynnej umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Udowodniono, że dzieci wychowywane w otoczeniu dwóch języków mają wyraźną przewagę nad swoimi rówieśnikami przebywającymi w otoczeniu jednego języka już w siódmym miesiącu życia! Ta przewaga stale wzrasta i w końcowym efekcie dwujęzyczne dzieci mają m.in.: większe możliwości koncentracji i podzielności uwagi, lepszą pamięć (semantyczną i epizodyczną), i tym samym lepsze wyniki w nauce.
- SOŁECTWA
- PROJEKTY, INWESTYCJE, REMONTY
- Projekty dofinansowane z Unii Europejskiej
- Projekty ze środków krajowych
- Projekty realizowane przy wsparciu gminy
- Inwestycje z środków krajowych
- Inwestycje z budżetu gminy
- Fundusz Dróg Samorządowych
- Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
- "Cyfrowa Gmina" w Urzędzie Gminy Bukowsko
- „Granty PPGR” Cyfrowa Gmina -Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym
- Cyberbezpieczny Samorząd
- PRZETARGI
- JEDNOSTKI GMINNE
- ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
- TRANSMISJE OBRAD RADY GMINY
- KWARTALNIK GAZETA GMINY
- GMINNY PORTAL MAPOWY
- DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI