Półkolonia artystyczna Lato w Teatrze- rozpoczęta!
W pierwszej edycji projektu Lato w Teatrze realizowanego przez Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowsku Filia w Nowotańcu Filia w Pobiednie bierze udział 26-cioro dzieci. Cieszy ogromie, że udało się przyjąć wszystkich chętnych.
Pierwszy dzień wypełniony był rozmowami o emocjach i spotkaniu. Przełamano pierwsze lody i rozpoczęła się plemienna integracja
Przyjazna przestrzeń Zespół Szkół w Nowotańcu zamienił się w centrum twórczych i artystycznych poszukiwań. Dziś pierwsza wyprawa w gościnne progi Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.
W ramach bezpłatnej półkolonii letniej w terminie 2-15 sierpnia, dzieci i młodzież wezmą udział w warsztatach aktorskich, dramowych, choreograficznych, muzycznych i scenograficznych.
Uczestnicy będą mieli szansę rozwinąć swoje pasje artystyczne pod opieką pedagogów teatru oraz aktorów, muzyka, choreografa i artysty plastyka, współpracujących na co dzień z profesjonalnymi ośrodkami kultury i teatrami w Polsce i za granicą. Kadrę instruktorską tworzą: Anna Woźniak, Monika Rejtner, Maria Kondrad, Krzysztof Guzewicz i Krzysztof Lubka.
Owoce działań dzieci poznacie Państwo w sobotę 14 sierpnia w trakcie wydarzenia artystycznego, które samodzielnie zaprojektują i przygotują dzieci z pomocą instruktorów.
Głównym celem projektu jest zbudowanie dziecięcej społeczności twórczej i oddanie dzieciom przestrzeni, w której mogą (także po LwT) realizować swoje pasje, rozwijać się artystycznie, nawiązywać przyjaźnie i integrować się, odkrywać i rozwijać swoje talenty i zainteresowania, eksperymentować twórczo. Przede wszystkim zaś – dobrze się bawić.
LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury.
Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 7 ośrodkom.
Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.
Więcej informacji na temat programu na:
www.facebook.com/programLatowteatrze
LATO W TEATRZE 2021 organizują:
W ramach modułu LATO W TEATRZE+
Gminny Ośrodek Kultury w Górznie + Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Zbicznie; Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA w Krakowie + Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca; Stowarzyszenie Teatr Okno + Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu; Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum" + Miejski Dom Kultury „Bogucice – Zawodzie”; Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie + Ośrodek Kultury w Będzinie; Teatr Lalek PLECIUGA + Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim; Wrocławski Teatr Lalek + Fundacja OnWater.pl
W ramach modułu LATO W TEATRZE
A la teatr; Biblioteka - Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo; Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej; Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu; Dom Kultury w Kraśniczynie; Dom Kultury w Strzelnie; Fundacja Ditero; Fundacja KONTRA/BANDA; Fundacja Mai i Mata Kwiatkowskich; Fundacja na Rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności oraz Rozwoju Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Kreolia-Kraina Kreatywności; Fundacja Studio TM; Fundacja Teatr Latarnia; Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży - "Teatrikon"; Fundacja Wspierania Integracji Osób Niepełnosprawnych STREFA INTEGRACJI; Fundacja Zaułek Krzysztofa Falkowskiego; Gminna Biblioteka Publiczna im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach; Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowsku; Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach; Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe; Kwileckie Centrum Kultury i Edukacji im. Floriana Mazurkiewicza oraz Biblioteka Publiczna w Kwilczu; Miejski Dom Kultury w Bełżycach; Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku; Miejskie Centrum Kultury w Piaskach; Muzeum Powstania Warszawskiego; Nałęczowski Ośrodek Kultury; Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta; Pałac Kultury Zagłębia; Słupski Ośrodek Kultury; Stowarzyszenie "Do korzeni"; Stowarzyszenie K.O.T.; Stowarzyszenie Łazarz - Zakorzenieni w Tradycji; Stowarzyszenie Smak Przygody; Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie; Terra Artis Lanckorona
- SOŁECTWA
- PROJEKTY, INWESTYCJE, REMONTY
- Projekty dofinansowane z Unii Europejskiej
- Projekty ze środków krajowych
- Projekty realizowane przy wsparciu gminy
- Inwestycje z środków krajowych
- Inwestycje z budżetu gminy
- Fundusz Dróg Samorządowych
- Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
- "Cyfrowa Gmina" w Urzędzie Gminy Bukowsko
- „Granty PPGR” Cyfrowa Gmina -Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym
- Cyberbezpieczny Samorząd
- PRZETARGI
- JEDNOSTKI GMINNE
- ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
- TRANSMISJE OBRAD RADY GMINY
- KWARTALNIK GAZETA GMINY
- GMINNY PORTAL MAPOWY
- DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI