Polsko-słowackie spotkanie karnawałowe w Gminie Bukowsko
W niedzielę 19 lutego br. miejsce miało spotkanie zacieśniające partnerstwo polsko – słowackie pomiędzy Gminą Bukowsko a Obec Holcikovce. Koniec karnawału był doskonałą okazją nie tylko do świętowania, ale również do wspólnych rozmów na temat wielowymiarowej współpracy.
W spotkaniu udział wzięli przedstawicieli lokalnej władzy samorządowej: Marek Bańkowski – Wójt Gminy Bukowsko, Urszula Rakoczy – Skarbnik Gminy, Diana Błażejowska -Sekretarz Gminy oraz Radni Gminy z miejscowości Bukowsko, na czele z Piotrem Łuszcz -Przewodniczącym Rady Gminy i sołtysem Bukowska – Jerzym Rakoczy.
Nie zabrakło też Seniorów z Gminy Bukowsko, reprezentujących Klub Senior+ w Tokarni wraz z Katarzyną Masłowiec-Kierownikiem Klubu oraz Roksaną Rakoczy – Opiekunem Seniorów.
Stronę słowacką reprezentował Michał Flesar–Starosta Obec Holcikovce wraz z Radnymi. Przyjechali również Seniorzy z tejże miejscowości oraz Zespół Muzyczny.
W imprezie uczestniczyli także przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania DORZECZE WISŁOKA Bogumiła Bętkowska – prezesa zarządu LGD oraz Magdalena Bolanowska – kierownik biura LGD. Swoją obecnością zaszczycił nas Andrzej Betlej – były Wójt Gminy Zarszyn, a zarazem Przewodniczący Rady LGD.
Wśród zaproszonych gości byli również artyści z Kapeli Ludowej Bukowianie na czele z Henrykiem Pałuk oraz Kolędnicy z Gminy Bukowsko na czele z Marianem Czaplą.
Zaproszonych gości przedstawiła Ewa Sieradzka – Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Bukowsku, a Marek Bańkowski – Wójt Gminy Bukowsko z wielką radością przywitał wszystkich i zaprosił do wspólnej zabawy.
Michał Flesar – Starosta Holcikovce wraz ze swoimi pracownikami również wszedł na scenę, witając się bardzo serdecznie i złożył w dowód przyjaźni polsko – słowackiej sentymentalne upominki, w tym przepyszne słodkości wykonane własnoręcznie przez Seniorów z Holcikovce.
Panie Seniorki z Klubu Senior+ w Tokarni, w barwnych strojach, zaprezentowały się na scenie z fantastycznym, humorystycznym występem artystycznym. Brawom nie było końca. Nasze Seniorki również przygotowały drobne upominki dla gości ze Słowacji. Były to ręcznie wykonane przypinki w formie kwiatów.
Po obiedzie, na scenie wystąpili również Kolędnicy ze Słomiannkiem z Gminy Bukowsko, przedstawiając tradycję wspólnego kolędowania. Rozbrzmiewające melodie polskich kolęd i pastorałek przeniosły nas w okres świąteczny, co napełniło wszystkich zgromadzonych życzliwością i radością.
Również lokalni artyści z Kapeli Ludowej Bukowianie zaprezentowali repertuar muzyczny. Przybyli goście mogli przeżyć wspaniały wieczór z muzyką ludową, która jest „odpoczynkiem dla duszy i początkiem pokoju…”
Zespół Muzyczny z Holcikovce wystąpił na scenie z utworami muzycznymi łączącymi dwie kultury: słowacką i polską, co zapoczątkowało wspólne śpiewanie i granie wraz z Kapelą Bukowianie. Do biesiadowania włączyli się wszyscy zgromadzeni goście.
Spotkanie to niejako jest kwintesencją działalności samorządów, jakim są Gmina Bukowsko i Obec Holcikovce. Jest to okazja do spotkania w gronie samorządowców, urzędników, społeczników, mieszkańców. Ma ono oczywiście wymiar kurtuazyjny, jest jednak znakomitą okazją do rozmów w szerokim gronie na tematy gospodarcze. Przedstawiciele władzy mogą bezpośrednio rozpoznać potrzeby i zaplanować wspólne działania w zakresie wielowymiarowej współpracy, w tym przypadku w obrębie spraw inwestycyjnych, turystycznych i kulturowych.
Ewa Sieradzka – Dyrektor Centrum Usług Społecznych
- SOŁECTWA
- PROJEKTY, INWESTYCJE, REMONTY
- Projekty dofinansowane z Unii Europejskiej
- Projekty ze środków krajowych
- Projekty realizowane przy wsparciu gminy
- Inwestycje z środków krajowych
- Inwestycje z budżetu gminy
- Fundusz Dróg Samorządowych
- Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
- "Cyfrowa Gmina" w Urzędzie Gminy Bukowsko
- „Granty PPGR” Cyfrowa Gmina -Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym
- Cyberbezpieczny Samorząd
- PRZETARGI
- JEDNOSTKI GMINNE
- ORGANIZACJE POZARZĄDOWE
- TRANSMISJE OBRAD RADY GMINY
- KWARTALNIK GAZETA GMINY
- GMINNY PORTAL MAPOWY
- DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI