Bieg Tropem Wilczym ponownie w Bukowsku 3 marca 2024


Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej  przy współpracy z Gminą Bukowsko oraz Powiatem Sanockim  organizuje ponownie Bieg Tropem Wilczym- Bukowsko 2024. Wspólny dla całej Polski  Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku wystartujemy tak jak cała Polska 3 marca.

Podobnie jak w ubiegłym roku do pokonania będą przygotowane trasy na dwóch dystansach 10 km oraz 1963 m. Z myślą o początkujących biegaczach i rodzinach z dziećmi wyznaczono przyjazną trasę  Biegu Rodzinnego 1963 m (dystans odwołujący się do roku śmierci ostatniego, poległego w walce Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek), który staruje o godz. 12:00.  Dla aktywnych biegaczy, dedykowany jest Bieg Główny na 10 km, w nieco trudniejszych warunkach, startujący o 12:30.
Obydwie trasy wyznaczono na Pogórzu Bukowskim, skąd rozciągają się niezwykle malownicze widoki na Beskid Niski, Góry Słonne oraz Bieszczady. Bieg ma charakter przełajowy- 70% trasy to nawierzchnia mieszana (szuter/droga polna) a 30 % nawierzchnia asfaltowa.
Do udziału zapraszamy zarówno do doświadczonych biegaczy, jak i amatorów oraz rodzin z dziećmi -wszystkich miłośników sportu, rekreacji i aktywnego wypoczynku. Niezależnie od wieku, umiejętności i kondycji fizycznej każdy ma szansę stanąć na starcie i spróbować swoich sił na dystansie 1963 m.

Trasy będą dobrze oznaczone i bezpieczne, również dla najmłodszych zawodników.


Zapraszamy już od jutra do rejestracji na bieg pod linkiem : https://competitions.timekeeper.pl/tropem-wilczym-bieg...

Zapisy potrwają do 29 lutego 2024 r., po tym terminie rejestracja będzie możliwa dopiero w dniu zawodów. Nie gwarantujemy jednak dostępności pakietów startowych w tym dniu.
Wydawanie pakietów startowych oraz zapisy w Biurze Zawodów (pomiędzy Domem Kultury a Remizą OSP ) w Bukowsku w godz. 9:00-12:00.

Każdy zarejestrowany Zawodnik w ramach opłaty startowej otrzyma :

  • profesjonalny pomiar czasu w tym bezzwrotny numer startowy z chipem;
  •  pakiet startowy zawierający pamiątkową koszulkę z wizerunkiem Żołnierzy Wyklętych oraz gadżety od organizatorów i sponsorów;
  •  medal pamiątkowy dla uczestnika Biegu Głównego oraz Biegu Rodzinnego;
  •  ciepły posiłek napoje na mecie;
  •  ubezpieczenie na czas trwania zawodów;
  •  bezpieczne i oznakowane trasy
  •  profesjonalną obsługę foto z przebiegu zawodów;
  •  animacje dla dzieci w Remizie OSP Bukowsko;
  •  udział w losowaniu pamiątek z biegu przed (przed ogłoszeniem wyników ok. 14:00)
  • stosika i wystawy  historyczno-militarne


Bardzo liczymy na aktywny udział mieszkańców naszej gminy Bukowsko oraz przybyłych gości. Zapraszamy do aktywnego spędzenia z nami tego dnia.
REGULAMIN